fbpx

Відгуки та рецензії

Ознайомитись з іншими відгуками Ви можете на нашій сторінці у Facebook - facebook.com/CamTouchApp

Про обладнання «CamTouch»

Панькевич Роман Романович - facebook.com/pankevychroman

Учитель математики та інформатики Бучацької гімназії ім. В.М. Гнатюка

Розвиток та широке впровадження мультимедійних технологій у всі сфери життя актуалізує їх використання в освітньому процесі. Розглянувши обладнання «CamTouch» для перетворення будь-якої плоскої поверхні в інтерактивну та протестувавши його зі сторонніми прикладними програмами різних виробників, можна зробити такі висновки:

  • підключивши обладнання «CamTouch» до ноутбука та встановивши сенсор-камеру, щоб її об’єктив вміщував виведене зображення з проектора, Ви отримаєте поверхню, яку можна порівняти з інтерактивною дошкою. «CamTouch» дозволяє працювати з поверхнею, на яку виводиться зображення, за допомогою спеціальньних стилусів з світловим діодом, увімкнення якого вловлює сенсор-камера;
  • за допомогою комплекту обладнання можна повноцінно замінити традиційну шкільну дошку та розширити її можливості через взаємодію з програмними інтерактивними засобами;
  • виконавши всі етапи налаштування обладнання та програмного забезпечення «CamTouch», можна починати працювати з отриманою інтерактивною поверхнею з використанням стандартних програмних засобів операційної системи. Оскільки «CamTouch» максимально розкриває свої можливості, а саме підтримку мультитач (до 10 дотиків), у ОС Windows версії не нижче 8, то, наприклад, стане можливим писати та малювати на поверхні у програмі «Paint» відразу двом учням;
  • значно розширюють можливості «CamTouch» спеціальні програмні засоби та  «хмарні» сервіси для роботи з інтерактивними дошками сторонніх виробників. Серед програмного забезпечення можна виділити: «OpenBoard», «SMART Notebook», «mozaBook», «RM Easiteach Next Generation», «ClassFlow Desktop», інтерактивні ігри від «Розумники», «Geogebra».
  • хорошими «хмарними» рішеннями є «ClassFlow», «LearningApps.org», «mozaWeb» та «GeoGebra». Використання цих продуктів в комплексі дозволяє писати і зберігати інформацію; розпізнавати текст; користуватися сенсорною панеллю інструментів; виконувати різноманітні маніпуляції з об’єктами на екрані; демонструвати статичні та динамічні зображення, слайди, відео; використовувати інформацію з комп’ютера для створення інтерактивних занять, завдань тестів і багато іншого.

З огляду на можливості обладнання «CamTouch» вважаю доцільним рекомендувати використовувати його вчителям ЗЗСО і викладачам ЗВО та розглянути можливість придбання цього приладу, особливо з огляду на його помірну вартість в порівнянні з пристроями, які мають аналогічні можливості.

Рецензія на використання обладнання «CamTouch»

Філіпішин Ольга Романівна - facebook.com/olga.filipishyn

Учитель англійської мови Середньої загальноосвітньої школи №32 м.Львова

Використовувати CamTouch дуже легко, а установка та налаштування не займає багато часу і спеціальних знань. Важливо один раз, чітко слідуючи інструкціям, послідовно виконати необхідні дії і обладнання працюватиме бездоганно. Пристрій є мобільним, все, що потрібно для якісної роботи це потужний комп'ютер, проектор і рівна, бажано матова поверхня. Для більш зручного використання у кабінеті проектор і камеру потрібно встановити стаціонарно, тоді налаштування камери і калібрування поверхні потрібно буде зробити один раз. Якщо ж пристрій буде переноситись у інші приміщення процедуру налаштування потрібно проходити заново.

CamTouch -  це унікальний пристрій, за допомогою якого можна перетворити будь-яку плоску поверхню в інтерактивну, якою можна управляти за допомогою спеціального стилуса. Можна керувати презентацією, робити нотатки на екрані і навіть повністю управляти комп’ютером.

CamTouch дозволяє виконувати  усі ті ж самі дії, які ви виконуєте за допомогою клавіатури і миші, але не за робочим місцем, а перед екраном чи дошкою, на яку транслюється зображення.

Нова версія CamTouch неймовірно зручна, адже запуск відбувається автоматично, тобто, увімкнувши комп'ютер поверхня одразу стає активною. Крім того, розробники створили новий, більш зручний стилус із активним м'яким наконечником. Даний стилус є більш чутливим і легшим у використанні. Великим плюсом оновленої версії пристрою є можливість користування двома стилусами одночасно (як старшої так і нової версії), що урізноманітнює активності на уроці. З кожним оновленням недоліки зникають і залишаються тільки переваги: швидко, зручно, інтерактивно.

Відео-відгук (Рис. 1) можна переглянути за посиланням на сторінці Ольги Філіпішин у Facebook - https://www.facebook.com/olga.filipishyn/videos/1378334258907616/?t=3
Використання CamTouch Відгук
Рис. 1 - Відео-відгук про використання CamTouch на уроці

CamTouch – це альтернатива інтерактивному обладнанню, адже його вартість, функціональні показники і портативність не зрівняються із сучасними мультибордами!

Мені, як вчителю іноземної мови даний пристрій став незамінним помічником у роботі. Мої уроки стали більш яскравими та різноманітними. Додатково разом із CamTouch на своїх уроках використовую Active Teach від видавництва Pearson.

Методичні рекомендації щодо використання другої версії пристрою CamTouch:

  1. Для використання даного обладнання необхідні потужний комп'ютер, адже програмне забезпечення потребує великих ресурсів і якщо використовується додаткове програмне забезпечення, наприклад інтерактивний диск з певного предмету, то без потужного процесора нічого не вийде.
  2. Бажано використовувати білу матову маркерну дошку, якщо йдеться про навчальні приміщення, адже малювати маркером зручніше, ніж стилусом (для писання, малювання стилусом потрібна ідеально відкалібрована поверхня) і не буде відбиватися світло від лампи проектора.
  3. Для навчальних приміщень і використання пристрою на уроках, для меншої затрати часу на налаштування, проектор і камеру краще встановити стаціонарно.